Logowanie dla prenumeratorów

Pamiętaj mnie
Nie masz jeszcze prenumeraty Marketer+?
Nic straconego.

Zamów teraz »

×

Szukaj w serwisie

×

Bezpłatny newsletter

Na starcie otrzymasz:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie Newslettera marketerplus.pl i informacji marketingowych zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 26 sierpnia 2002r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).

×

Gorący jak video! Poznaj wyniki raportu „Video marketing w polskich firmach”

Redakcja Redakcja
Data dodania: 21.06.2016 | wideomarketing

Video na dobre weszło do kanonu narzędzi marketerów. Potwierdzają to przeprowadzone przez OFFON Agency badania „Video marketing w polskich firmach”.

Wyniki mówią same za siebie – video w Internecie to hit najbliższych lat. Ankietowani zdecydowanie wskazują na działania video w sieci jako przyszłość marketingu.

Reklama

Aż 73% respondentów planuje wykorzystanie materiałów video w Internecie w ciągu najbliższych dwóch lat.

To właśnie video marketing w sieci odnotował najbardziej spektakularny wzrost zainteresowania wśród badanych (o 19,5 punktu procentowego), deklasując w tym zakresie tradycyjne kanały – prasę, radio, telewizję, outdoor, jak i marketing internetowy oparty o treści graficzne czy tekstowe.

– Badania właściwie potwierdziły nasze przekonania wynikające z dotychczasowych doświadczeń. Video marketing w sieci rośnie w siłę. Marketerzy doceniają moc obrazu video zarówno w budowaniu świadomości marki, jak i wzrostu sprzedaży. Coraz chętniej sięgają po różne narzędzia z arsenału video marketingu – mówi Magdalena Daniłoś Creative Director w OFFON Agency.

58,88% respondentów uważa, że video to najlepiej dopasowana do potrzeb ich klientów forma komunikacji.

Na plany marketingowe firm w ogromnym stopniu wpływają już nabyte doświadczenia, a warto zaznaczyć, że ponad połowa badanych w ciągu ostatnich dwóch lat skorzystała z video w Internecie jako formy promocji.  Wnioski z badań są proste: po video chętniej sięgną w przyszłości te firmy, które już sprawdziły jego skuteczność.

Aż 90% respondentów  zamierza w ciągu najbliższych dwóch lat kontynuować podjęte działania video marketingowe w Internecie.

Ale video marketingiem w sieci interesują się także ci, którzy dotychczas nie próbowali swych sił w takich działaniach.

Ponad 53% tych respondentów w najbliższych dwóch latach chce wypróbować tę formę. 

– Wciąż widoczne są obawy firm przed wysokimi kosztami realizacji, emisji, skomplikowanym procesem produkcji i dystrybucji. Lecz zdobywane doświadczenia i racjonalna kalkulacja sprawiają, że video marketing w sieci będzie nabierał rozpędu – wyjaśnia Katarzyna Wojciechowska, autorka raportu z badań.

Zachęcamy do zapoznania się z całym raportem

8_grafika_marketer_2

grafika koniec

Spragniony marketingowej wiedzy?

Zapisz się na Newsletter, a nic Cię nie ominie.

Zobacz także

Newsletter

Mailing obsługuje:

Aktualny numer

Pod Lupą

Social media. Skuteczne praktyki

Z lektury dowiesz się m.in.: jakie trendy panują obecnie w social media, jak pozyskać pierwszych fanów i zwiększać zasięg, jakich błędów musisz się wystrzegać w „społecznościówkach”, jak zaplanować, przeprowadzić i zweryfikować kampanię na Facebooku, jak wykorzystać najnowsze funkcje Facebooka w komunikacji marki, jak napisać regulamin Facebook Lead Ads, jak wykorzystać Stories, czyli nową funkcję Instagrama w sprzedaży, co możesz zyskać dzięki Twitterowi i jak wykorzystać ten kanał w komunikacji, jak skutecznie działać na LinkedIn, jak wdrożyć strategię social selling w B2B i wiele więcej.

Kalendarz Marketera

Popularne artykuły