Zobacz teraz!

Planowanie budżetu i pomiar efektywności działań marketingowych

Dowiedz się więcej

Firmowa Wigilia w pigułce

Firmowa Wigilia to nie tylko kolejne spotkanie służbowe, jak niektórzy twierdzą… To także niezły test z organizacji, zarządzania i kompetencji społecznych. Jak zatem przygotować event bożonarodzeniowy?

Firmowa Wigilia w pigułce

Firmowa Wigilia to nie tylko kolejne spotkanie służbowe, jak niektórzy twierdzą… To także niezły test z organizacji, zarządzania i kompetencji społecznych. Jak zatem przygotować event bożonarodzeniowy?

Po pierwsze primo

Spotkanie wigilijne jest dla Pracowników. Spytaj kadrę, w jakiej formie chciałaby się spotkać – może, to świetna okazja na wprowadzenie wewnętrznej ankiety. Zdziwisz się jakie będą odpowiedzi.

Może się okazać, że „rodzice” będą preferowali spotkanie mikołajkowe dla dzieci lub świąteczny bal charytatywny w szczytnym celu, młodsze pokolenie raczej postawi na integrację połączoną z wyjazdem.

Pamiętaj! Spraw, by firmowa wigilia była radosnym świętowaniem, a nie przykrym obowiązkiem.

Po drugie primo

Sprawdź catering i lokalizację. Żadna impreza nie może się udać, jeżeli menu nie będzie różnorodne i sprawdzone. Nie ma znaczenia, czy jest to Wigilia w siedzibie, wyjście do restauracji lub wyjazd do hotelu, który sprzyja lepszej integracji. Poświęć zatem jeden dzień, a nawet i dwa, na sprawdzenie jakości i formy podawanego posiłku. Pofatyguj się na site inspection do miejsca, w którym będzie realizowane wydarzenie Twojej firmy. Nic nie stracisz, a możesz tylko zyskać.

Pamiętaj! Doświadczenie ma znaczenie – wybieraj mądrze.

Po trzecie primo

Formuła i multikulturowość. Coraz więcej organizacji ma charakter multikulturowy, zatem należy wziąć pod uwagę: różnorodność wyznania, wartości i poglądy. Jeżeli firma składa się z osób o różnej narodowości, kulturze, religii nie proponuj śpiewania kolęd podczas wieczoru. Świetnie się sprawdzi 12 potraw, jako wprowadzenie w polską tradycję.

Pamiętaj! Wybierz formułę, jak najbardziej „neutralną”, by spotkanie było „dla wszystkich” i nikt nie czuł się niekomfortowo.

Po czwarte primo

Atrakcje podczas firmowej gwiazdki. Wigilia firmowa nie musi być sztywnym spotkaniem przy stole, czy standing party – stepując z nogi na nogę i patrzeć na zegarek. Warto pomyśleć o organizacji dodatkowych atrakcji – mogą być różne – od lepienia pierogów po Christmas Party z koncertem.

Pamiętaj! Jak nie masz pomysłu, nie wiesz jak to zrobić – nie bierz się za to sam. Skorzystaj z pomocy doświadczonych agencji eventowych.

Po piąte primo

Wiedza podatkowa też się przyda przy organizacji bożonarodzeniowego eventu. Przy organizacji tego typu wydarzeń sprawdź w HR, czy możesz wykorzystać zaległy fundusz szkoleniowy. Zawsze coś zostaje. Ponadto warto jest wiedzieć, że Christmas Party może być kosztem podatkowym – pod warunkiem, że są zaproszeni wyłącznie pracownicy. Pamiętaj! Odrobina tej wiedzy sprawi, że rozliczenie takiego eventu będzie „bułką z masłem”.

Wigilia firmowa urządzona w eleganckich wnętrzach Hotelu Windsor, gdzie życzliwa obsługa i przyjazna atmosfera jest nieodłącznym towarzyszem każdej realizacji. Serdecznie zapraszamy firmy oraz agencje eventowe do kontaktu z działem sprzedaży: dlaBiznesu@windsorhotel.pl


Artykuł promocyjny.

Polecane prezentacje i narzędzia:

Spragniony marketingowej wiedzy?

Pełen dostęp do naszych tekstów możliwy jest dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę plus lub elektroniczną by zyskać dostęp do pełnego archiwum od 2011 roku. Wszystkie numery dostępne są w plikach pdf.

Zamów prenumeratę