Już jest nowy numer!

Zarządzanie doświadczeniem klienta w praktyce.

Dowiedz się więcej

Firmowa Wigilia w pigułce

Firmowa Wigilia to nie tylko kolejne spotkanie służbowe, jak niektórzy twierdzą… To także niezły test z organizacji, zarządzania i kompetencji społecznych. Jak zatem przygotować event bożonarodzeniowy?

Firmowa Wigilia w pigułce

Firmowa Wigilia to nie tylko kolejne spotkanie służbowe, jak niektórzy twierdzą… To także niezły test z organizacji, zarządzania i kompetencji społecznych. Jak zatem przygotować event bożonarodzeniowy?

Po pierwsze primo

Spotkanie wigilijne jest dla Pracowników. Spytaj kadrę, w jakiej formie chciałaby się spotkać – może, to świetna okazja na wprowadzenie wewnętrznej ankiety. Zdziwisz się jakie będą odpowiedzi.

Może się okazać, że „rodzice” będą preferowali spotkanie mikołajkowe dla dzieci lub świąteczny bal charytatywny w szczytnym celu, młodsze pokolenie raczej postawi na integrację połączoną z wyjazdem.

Pamiętaj! Spraw, by firmowa wigilia była radosnym świętowaniem, a nie przykrym obowiązkiem.

Po drugie primo

Sprawdź catering i lokalizację. Żadna impreza nie może się udać, jeżeli menu nie będzie różnorodne i sprawdzone. Nie ma znaczenia, czy jest to Wigilia w siedzibie, wyjście do restauracji lub wyjazd do hotelu, który sprzyja lepszej integracji. Poświęć zatem jeden dzień, a nawet i dwa, na sprawdzenie jakości i formy podawanego posiłku. Pofatyguj się na site inspection do miejsca, w którym będzie realizowane wydarzenie Twojej firmy. Nic nie stracisz, a możesz tylko zyskać.

Pamiętaj! Doświadczenie ma znaczenie – wybieraj mądrze.

Po trzecie primo

Formuła i multikulturowość. Coraz więcej organizacji ma charakter multikulturowy, zatem należy wziąć pod uwagę: różnorodność wyznania, wartości i poglądy. Jeżeli firma składa się z osób o różnej narodowości, kulturze, religii nie proponuj śpiewania kolęd podczas wieczoru. Świetnie się sprawdzi 12 potraw, jako wprowadzenie w polską tradycję.

Pamiętaj! Wybierz formułę, jak najbardziej „neutralną”, by spotkanie było „dla wszystkich” i nikt nie czuł się niekomfortowo.

Po czwarte primo

Atrakcje podczas firmowej gwiazdki. Wigilia firmowa nie musi być sztywnym spotkaniem przy stole, czy standing party – stepując z nogi na nogę i patrzeć na zegarek. Warto pomyśleć o organizacji dodatkowych atrakcji – mogą być różne – od lepienia pierogów po Christmas Party z koncertem.

Pamiętaj! Jak nie masz pomysłu, nie wiesz jak to zrobić – nie bierz się za to sam. Skorzystaj z pomocy doświadczonych agencji eventowych.

Po piąte primo

Wiedza podatkowa też się przyda przy organizacji bożonarodzeniowego eventu. Przy organizacji tego typu wydarzeń sprawdź w HR, czy możesz wykorzystać zaległy fundusz szkoleniowy. Zawsze coś zostaje. Ponadto warto jest wiedzieć, że Christmas Party może być kosztem podatkowym – pod warunkiem, że są zaproszeni wyłącznie pracownicy. Pamiętaj! Odrobina tej wiedzy sprawi, że rozliczenie takiego eventu będzie „bułką z masłem”.

Wigilia firmowa urządzona w eleganckich wnętrzach Hotelu Windsor, gdzie życzliwa obsługa i przyjazna atmosfera jest nieodłącznym towarzyszem każdej realizacji. Serdecznie zapraszamy firmy oraz agencje eventowe do kontaktu z działem sprzedaży: dlaBiznesu@windsorhotel.pl


Artykuł promocyjny.

Polecane prezentacje i narzędzia:

FreshMail

FreshMail to nowoczesny, intuicyjny i profesjonalny system do e-mail marketingu bogaty w narzędzia optymalizacyjne, dzięki którym realizacja kampanii to czysta przyjemność. System ma także FreshMail Designera, dzięki któremu bez pomocy kodera czy grafika sam stworzysz profesjonalny mailing.

Zobacz prezentację

Spragniony marketingowej wiedzy?

Pełen dostęp do naszych tekstów możliwy jest dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę plus lub elektroniczną by zyskać dostęp do pełnego archiwum od 2011 roku. Wszystkie numery dostępne są w plikach pdf.

Zamów prenumeratę