Zobacz teraz!

Planowanie budżetu i pomiar efektywności działań marketingowych

Dowiedz się więcej

Korporacja w krzywym zwierciadle

Korporacja w krzywym zwierciadle

Życie w korporacji to nie bułka z masłem – wiedzą o tym wszyscy, nie tylko ci, którzy mieli okazję sprawdzić fakty na własnej skórze. Logika działania w takich firmach bije szczyty absurdu, pracownicy są poniżani, wykorzystywani intelektualnie, a niekompetentni menedżerowie usiłują zwalić na wszystkich wokół winę za swoje porażki…

Skąd o tym wiemy? Z kultury masowej. Właśnie taki obraz przekazują nam media: nieśmiertelny „Dilbert”, seriale –„Camera Cafe”, „The Office”, „Mad Man” – oraz kasowe filmy w rodzaju „Wall Street”, „Sprzedawców” albo „Wilka z Wall Street”.

W książce „153 sceny filmowe z życia korporacji. Seks, kłamstwa i inne obowiązki służbowe” Rafała Żaka znajdziesz 153 fantastyczne sceny filmowe, pokazujące życie korporacyjne w najróżniejszych odsłonach. Zobaczysz, jak krzywe medialne zwierciadło odbija szefów i podwładnych, procesy rekrutacji i zwalniania, wyjazdy integracyjne i flirty biurowe. Wraz z autorem przypomnisz sobie, jak działa chroniczny syndrom kubikowy, dlaczego szkolenia są wdzięcznym obiektem drwin i skąd biorą się wewnątrzfirmowe wojny między różnymi grupami interesów. Będziesz się świetnie bawić, a przy okazji uświadomisz sobie, że rzeczywistość filmowa nie zawsze pokrywa się z codziennym doświadczeniem…

O autorze

Rafał Żak. W godzinach pracy zajmuje się rozwojem ludzi i organizacji jako trener, mówca, coach i autor tekstów. Po godzinach – kolekcjonuje materiały, pokazujące iak biznes prezentowany jest w kulturze masowej.


Tytuł: 153 sceny filmowe z życia korporacji. Seks, kłamstwa i inne obowiązki służbowe
Autorzy: R. Żak
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: MT Biznes

153-sceny_1500px

Polecane prezentacje i narzędzia:

Spragniony marketingowej wiedzy?

Pełen dostęp do naszych tekstów możliwy jest dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę plus lub elektroniczną by zyskać dostęp do pełnego archiwum od 2011 roku. Wszystkie numery dostępne są w plikach pdf.

Zamów prenumeratę