Wraz z dynamicznym rozwojem cyfrowych technologii coraz większą rolę odgrywa cyberbezpieczeństwo. Świadomość zagrożeń i umiejętność ich minimalizacji są ważne pod kątem ochrony zarówno danych klientów, jak i własnych zasobów cyfrowych. Sprawdź, jak uniknąć ataku hakerskiego, edukować użytkowników i zadbać o bezpieczeństwo swojej witryny.
Jakie są cyfrowe zagrożenia
Ataki socjotechniczne polegające na wyłudzaniu poufnych informacji, kradzieże lub modyfikacje danych, blokowanie dostępu do usług, ataki z użyciem szkodliwego oprogramowania, przesyłanie wiadomości zawierających niebezpieczne odnośniki – to tylko niektóre przykłady zagrożeń, jakie czyhają w cyberprzestrzeni.
Użytkownicy komputerów czy smartfonów powinni dzisiaj stosować różne sposoby ochrony przed niebezpieczeństwami. Jednak jeszcze większą pracę mają do wykonania właściciele stron internetowych, a zwłaszcza e-sklepów, które są narażone na różne formy ataków.
Słuchaj „Marketer+” Podcast
Przed czym muszą się chronić właściciele e-sklepów
W przypadku e-commerce główne zagrożenie to wyciek poufnych danych klientów. Równocześnie działania hakerów mogą wpływać na stabilność systemów informatycznych lub nawet spowodować ich trwałe uszkodzenie.
Stosowanie zasad cyberbezpieczeństwa pozwala zwiększyć ochronę danych i systemów wewnętrznych firm. Z kolei brak zabezpieczeń może spowodować szkody różnego rodzaju – m.in. prawne, wizerunkowe i finansowe. Na przykład wyszukiwarka Google wyświetla użytkownikom ostrzeżenia o niebezpiecznych witrynach, więc brak zabezpieczeń strony może doprowadzić do odpływu klientów.
Jak zadbać o cyberbezpieczeństwo
Jakie są cyfrowe zagrożenia i jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w wideopodcaście Tpay, którego gościem jest Artur Pajkert – ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, CMO firmy cyberFolks.
Z wideopodcastu Tpay dowiesz się m.in.:
- w jaki sposób zadbać o bezpieczeństwo strony internetowej,
- jak przełożyć teorię na temat cyfrowego bezpieczeństwa na praktykę,
- jak na cyberbezpieczeństwo wpływa sytuacja geopolityczna,
- czy unijna dyrektywa omnibus może zwiększyć bezpieczeństwo e-sklepu,
- jakie zagrożenia czyhają na użytkowników,
- czym jest typosquatting i czy można mu przeciwdziałać,
- jakie znaczenie ma customizacja zabezpieczeń,
- czy zapora hostingowa może spowolnić działanie e-sklepu.
Posłuchaj wskazówek eksperta i zadbaj o bezpieczeństwo własnej strony internetowej oraz danych swoich klientów.
Tekst powstał we współpracy z Tpay