99% użytkowników otrzymuje niechciane wiadomości każdego dnia. Ponad połowa ankietowanych poświęca 22 godziny rocznie, aby ręcznie oczyścić swoje skrzynki pocztowe ze spamu. To zaskakująco dużo? Zachęcamy do zapoznania się z wynikami badania zjawiska spamu w Polsce.

Fundacja Rozwoju i Ochrony Komunikacji Elektronicznej FORCE na przełomie kwietnia i maja, w odpowiedzi na potrzebę rynku e-mail marketingu, przeprowadziła „Badanie zjawiska spamu w Polsce”.
W badaniu wzięły udział 603 osoby. Jego głównym celem było ustalenie poziomu świadomości odbiorców wiadomości e-mail w zakresie zjawiska jakim jest spam oraz jego skali. Ankietowani odpowiadali na pytania dotyczące problemu, jakim jest obecnie spam oraz metod walki z nim.
Słuchaj „Marketer+” Podcast
Badanie wykazało, że 99% użytkowników otrzymuje niechciane wiadomości każdego dnia, co chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Niepokojący jest natomiast fakt, że aż połowa badanych nie wie, że spam jest wykroczeniem w rozumieniu prawa. Dodatkowo jedynie 23% badanych zgłasza wiadomości spam do administratora swojej poczty bądź innego podmiotu.
Z bardziej optymistycznych danych wynikających z raportu należy przytoczyć kwestię filtrów antyspamowych – aż 71% ankietowanych je stosuje.
Cały raport z „Badania zjawiska spamu w Polsce” jest do pobrania tutaj.
Marketer+ jest patronem medialnym publikacji.
[kreska]

6 nieśmiertelnych technik marketingowych. Jak wykorzystać mechanizmy psychologiczne w komunikacji marki
Zastanawia Cię, jakie psychologiczne triki zapewniają sukces największym markom? Martwisz się, że Twoje kampanie mogą nie tylko nie zadziałać, ale nawet zaszkodzić wizerunkowi Twojej firmy? Chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć kampanie, które angażują i sprzedają, bez manipulacji i ryzyka dla Twojego brandu?