Programy lojalnościowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem – aż 72% Polaków deklaruje uczestnictwo w co najmniej jednym z nich. Jak skutecznie angażować konsumentów, jakie technologie zwiększają efektywność działań i jakie strategie będą skuteczne w 2025 r.? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym raporcie „Programy lojalnościowe, motywacyjne i wsparcia sprzedaży w 2025 roku”. Pobierz go już teraz i zyskaj dostęp do ekspertyz branżowych, analiz trendów oraz case studies.

Programy lojalnościowe to jedno z najskuteczniejszych narzędzi budowania długoterminowych relacji z konsumentami. Pomagają też zwiększyć wartość koszyka zakupowego, poprawić retencję klientów, wzmacniać świadomość marki oraz zbierać cenne dane o preferencjach kupujących, które mogą być wykorzystane do dalszej optymalizacji działań marketingowych.
Żeby jednak w pełni wykorzystać potencjał marketingu lojalnościowego, należy znać współczesne wyzwania i rozwiązania, ponieważ rozwijające się technologie i rosnące oczekiwania konsumentów wymagają od marek nowoczesnych strategii. Z bezpłatnego raportu „Programy lojalnościowe, motywacyjne i wsparcia sprzedaży w 2025 roku” dowiesz się, jak stworzyć program dostosowany do zmieniającego się rynku i skutecznie budować relacje ze swoimi klientami. To 100 stron praktycznej wiedzy!
Słuchaj „Marketer+” Podcast
W raporcie znajdziesz m.in.:
- Najświeższe dane i analizy – stan marketingu lojalnościowego w Polsce w 2025 roku.
- Trendy i strategie – jak angażować klientów w oparciu o zmieniające się preferencje konsumenckie przedstawicieli różnych pokoleń.
- Najbardziej pożądane nagrody – które benefity cieszą się największym zainteresowaniem w różnych grupach wiekowych.
- Nowoczesne technologie – jak rozwiązania technologiczno-cyfrowe mogą zwiększyć efektywność programów lojalnościowych.
- Korzyści multipartnerskich programów lojalnościowych – jak mogą pomóc w zwiększeniu sprzedaży.
- Skuteczność programów lojalnościowych B2B – najlepsze praktyki dla firm obsługujących klientów biznesowych.
- Lojalność w sektorze MŚP – jak skutecznie wdrożyć program lojalnościowy w małych i średnich firmach.
- Aspekty prawne – wszystko, co musisz wiedzieć, aby prowadzić program zgodnie z przepisami.
Ekspercka wiedza i case studies
W publikacji wiedzą ekspercką podzielili się: Sylwia Miszczyk (senior project manager firmie ARC Rynek i Opinia), Bartosz Pilch (group director of omnichannel w firmie SIG), Paweł Gogołek (współzałożyciel i członek zarządu spółki QRtag, właściciela marki PeP LoyaltyClub), Emilia Król (menedżerka ds. promocji sprzedaży w firmie Smolar), Artur Furmańczyk (marketing manager w firmie Oskar Wegner), Przemysław Wenka (CEO spółki i dyrektor handlowy w Motivation Direct), Julita Rudolf (chief operating officer w firmie Katalog Marzeń), Maciej Olszanka (strategy director, członek zarządu agencji Unique One), Rafał Grzegrzółka (CEO Grzegrzółka Loterie), Przemysław Orłowski i Dominik Zacharewicz (managing partners w Loyalty Point), Paweł Łokaj (online partnership unit manager w PayBack), Alexander Kubicki (dyrektor marketingu i sprzedaży międzynarodowej w Sparta Loyalty), Zuzanna Fiedorczuk (brand manager w Loyalty Starter) Wojtek Wicherski (creative & strategic coordinator w MPL Verbum SA), Weronika Herbet-Homenda (prawnik w kancelarii BWHS Wojciechowski Springer i Wspólnicy sp. k.).
W raporcie prezentujemy także case studies firm, którym udało się skutecznie wdrożyć i z sukcesem prowadzić program lojalnościowy. Swoimi doświadczeniami w zakresie budowania lojalności klientów i dopasowywania strategii do potrzeb branży dzielą się: Wiktoria Gierlicka (specjalista ds. marketingu w firmie Iwoniczanka Sp. z o.o.) i Marta Wróbel (dyrektor operacyjny w firmie Iwoniczanka Sp. z o.o.), Anna Żukowska (marketing manager w Polskich Pracowniach Optycznych Sp. z o.o.), Rafał Hołtra (menedżer ds. marketingu w firmie Instal-Konsorcjum), Daniel Górny (menedżer ds. programów lojalnościowych w YES Biżuteria SA) oraz Marta Białek (dyrektorka ds. marketingu i komunikacji w firmie Everest Finanse SA).

6 nieśmiertelnych technik marketingowych. Jak wykorzystać mechanizmy psychologiczne w komunikacji marki
Zastanawia Cię, jakie psychologiczne triki zapewniają sukces największym markom? Martwisz się, że Twoje kampanie mogą nie tylko nie zadziałać, ale nawet zaszkodzić wizerunkowi Twojej firmy? Chcesz się dowiedzieć, jak tworzyć kampanie, które angażują i sprzedają, bez manipulacji i ryzyka dla Twojego brandu?
Odpowiedzi na pytania o trendy i zmiany w obszarze lojalności i wsparcia sprzedaży w 2025 roku, największe wyzwania dla marketerów, najczęstsze błędy, które warto wyeliminować, oraz narzędzia i rozwiązania, w które warto zainwestować, udzielają: Rafał Grzegrzółka (CEO Grzegrzółka Loterie), Jan Twaróg (head of strategy w agencji Albedo Marketing) i Mariusz Rylski (lider zespołu ds. programów lojalnościowych w Pluxee Polska).
Zyskaj przewagę rynkową
Dostosowanie programów lojalnościowych i wsparcia sprzedaży do różnych grup odbiorców, dobór atrakcyjnych nagród dla poszczególnych pokoleń oraz umiejętność angażowania klientów zgodnie z bieżącymi trendami społecznymi to niezwykle ważne aspekty, które wpływają na skuteczność programów lojalnościowych.
Aby utrzymać konkurencyjność, konieczne jest nieustanne poszerzanie wiedzy oraz elastyczne dostosowywanie strategii lojalnościowych do ewoluującej rzeczywistości. Wskazówki ekspertów zawarte w raporcie pomogą Twojej marce w tworzeniu skutecznych programów, które przyczynią się do jej rozwoju i budowania długotrwałych relacji z klientami.
Pobierz raport „Programy lojalnościowe, motywacyjne i wsparcia sprzedaży w 2025 roku”. Życzymy inspirującej lektury!
Partnerem głównym publikacji jest PeP LoyaltyClub.