Nowy numer o social mediach

Dowiedz się jak skutecznie reklamować się, sprzedawać i obsługiwać klientów w social mediach.

Zobacz numer

Pierwsza polska książka o influencer marketingu – od WhitePress®!

9 kwietnia polski rynek marketingu wzbogacił się o pierwszą profesjonalną pozycję dotyczącą influencer marketingu. Książka „Influencer marketing od A do Z” to 4 rozdziały praktycznych wskazówek, 36 komentarzy ekspertów, 11 case studies polskich kampanii, a także zestawienie prawie 200 influencerów z 22 kategorii tematycznych.

Pierwsza polska książka o influencer marketingu – od WhitePress®!

9 kwietnia polski rynek marketingu wzbogacił się o pierwszą profesjonalną pozycję dotyczącą influencer marketingu. Książka „Influencer marketing od A do Z” to 4 rozdziały praktycznych wskazówek, 36 komentarzy ekspertów, 11 case studies polskich kampanii, a także zestawienie prawie 200 influencerów z 22 kategorii tematycznych.

„W 2018 roku influencer marketing był jednym z najgorętszych trendów w branży. Wiele polskich firm zatrudniło influencer marketing managerów, organizowano konferencje poświęcone temu tematowi, a my w WhitePress® każdego dnia otrzymywaliśmy kilka zapytań ofertowych. Setki przeprowadzonych kampanii, ponad 50 szkoleń i prelekcji z influencer marketingu oraz relacje z ponad 3000 influencerów zmotywowały nas do zebrania na papierze praktycznych wskazówek, opisów polecanych narzędzi i przykładów najciekawszych współprac. Jeśli czekałeś na kompendium wiedzy o współpracy z influencerami, szukasz polskich case studies i badań dotyczących naszego rynku, a do tego lubisz zapach druku, ta książka jest dla Ciebie.” – mówi Patrycja Górecka-Butora, koordynatorka projektu i współautorka książki.

Szczypta teorii i spora porcja praktyki

„Influencer marketing od A do Z to przede wszystkim praktyczny podręcznik, w którym można znaleźć odpowiedzi na pytania: „Jak przygotować skuteczną strategię?”, „Ile kosztuje influencer marketing?”, „Czy warto zatrudnić agencję, czy lepiej działać in-house?”, „Co powinno znaleźć się w umowie z influencerem?”, „Jak analizować efekty kampanii?” i wiele, wiele innych. Jeden z rozdziałów został w całości poświęcony realizacji kampanii w różnych branżach,  m.in. beauty, FMCG i technologicznej – wraz z przykładami polskich kampanii oraz polecanymi formatami. Do książki dołączone są także dodatkowe bonusy – wzory umów, raportu, briefu i przykładowej strategii. WhitePress® zaprosił do współpracy 36 ekspertów – marketerów, influencerów i organizatorów eventów, którzy podzielili się swoimi komentarzami i wskazówkami. 

Wyniki badania „Influencer marketing – efektywność i trendy 2019”

Czy wiesz, że w 2018 roku ponad 30% firm przeznaczało na współpracę z influencerami powyżej 5000 zł miesięcznie? Co więcej w tym roku prawie 50% marketerów zwiększyło budżet na realizację kampanii z internetowymi twórcami. W książce znajduje się obszerny raport i ciekawe dane z badania przeprowadzonego wśród 400 marketerów realizujących kampanie influencer marketingowe.

11 case studies – m.in. ING, Play i ASUS

Zastanawiasz się, czy influencer marketing się opłaca? Czy może jednak te działania są przeznaczone tylko dla największych marek? Autorzy książki we współpracy z firmami ASUS, Coffeedesk, Play, Citi Handlowy, NA-KD, Arkana, Cyfrowa Foto, Brand24, notiOne, ALLNUTRITION, ING i Patronite zebrali twarde dane – ROI, zasięgi i opisy realizacji – które dadzą jasne odpowiedzi na te pytania. Żadnego mydlenia oczu – tylko konkrety.

Zestawienie 200 influencerów z 22 kategorii

Na deser WhitePress® serwuje Influencer WhiteList, czyli zestawienie najbardziej inspirujących profili polskich influencerów przygotowane we współpracy z IMM i Newspointem. Lista zawiera tagi charakteryzujące poszczególnych twórców, a także wskaźniki takie jak zaangażowanie, współczynnik popularności, liczba wzmianek w mediach i ekwiwalent reklamowy.

Jesteś marketerem i szukasz sposobu na ulepszenie swoich kampanii, a może jako twórca chcesz spojrzeć temat influencer marketingu okiem marki? Ta książka jest dla Ciebie!

Książka jest już dostępna w sprzedaży na www.whitepress.pl/ksiazka-influencer-marketing

Nowe narzędzie od WhitePress®

W czerwcu 2019 roku WhitePress® udostępni marketerom nową wyszukiwarkę influencerów, w której znajdzie się ponad 8 tysięcy odpowiednio opisanych i skategoryzowanych profili twórców. Narzędzie nie tylko pozwoli na znalezienie właściwych osób do kampanii, ale przede wszystkim dostarczy pogłębionych danych analitycznych i umożliwi weryfikację realnych zasięgów influencerów. Oprogramowanie ma być odpowiedzią na wiele problemów dzisiejszego rynku, w tym na poruszane w książce kwestie fake followersów.


Marketer+ objął publikację patronatem medialnym.

Polecane prezentacje i narzędzia:

Loyalty Club – aplikacje lojalnościowe

Opracowane przez nas rozwiązanie umożliwia budowanie najtańszych w Polsce mobilnych aplikacji lojalnościowych oraz dowolne wprowadzanie zmian. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu systemowi, który przypomina popularne CMS-y do zarządzania stronami internetowymi. Nasze rozwiązanie to mobilna aplikacja lojalnościowa do zbierania punktów za wydane pieniądze. Działamy w modelu abonamentowym, który zapewnia dostęp do najwyższej jakości usług.

Zobacz prezentację

Spragniony marketingowej wiedzy?

Pełen dostęp do naszych tekstów możliwy jest dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę plus lub elektroniczną by zyskać dostęp do pełnego archiwum od 2011 roku. Wszystkie numery dostępne są w plikach pdf.

Zamów prenumeratę